Ylioppilastutkintolautakunta on lähettänyt tänään lukioille ylioppilaskirjoitusten tulokset. Julkaisemme uusien ylioppilaiden nimiä verkkosivuilla sitä mukaan, kun koulut lähettävät tietoja.

Alajärven lukio: Aarnio Salla-Maria, Ahonen Emilia, Anttila Sini, Auranen Joel, Autio Ilona, Björkbacka Roobert, Etula Joonas, Haaparanta Laura-Liina, Hankkila Anne, Hattukangas Jyri-Jaakko, Hautakangas Aapo, Hernesmaa Henna, Honkola Eliisa, Hämeenniemi Joonas, Hänninen Kati, Höykinpuro Anne, Isokangas Veera, Isotalo Aatu, Jaakkola Anni, Joensuu Samuli, Kankaanpää Elina, Kataja Hanna, Katajamäki Cilla, Keisala Jenna-Maria, Keisanen Aino, Ketonen Tilla, Kivikangas Tiitus, Kivimäki Annika, Koivisto Henri, Korkia-aho Annu, Korkia-aho Susanna, Koskela Iida, Koskinen Karita, Kotala Roosa, Kulmala Elli, Kytölä Samuli, Laasala Riku, Latvala Emma-Pieta, Laukkala Elina, Levijoki Eveliina, Marjamäki Laura, Matintupa Joni, Murto Magdaleena, Mustaniemi Enni, Mäkipelto Tuomas, Nelimarkka Anna, Paananen Riikka, Paavola Konsta, Paavola Susanna, Pajukangas Antti, Peltola Roosa, Penninkangas Perttu, Pitkänen Katriina, Pitkänen Panu, Pollari Anniina, Pollari Saara, Puoliväli Ella, Ranta Konsta, Rantakangas Aliina, Ritari Niina, Salo Piia, Siirilä Tiia, Sillanpää Roosa, Suosalo Annika, Taini Vili-Veikko, Taipalus Anni, Taipalus Hanna, Takala Titta, Tuomela Jani-Matti, Turja Jenna, Yli-Kesäniemi Ida-Maija, Yli-Mannila Topias

Alavuden lukio: Ala-Mutka Eero, Anttila Jesse, Asunmaa Paavo, Hentilä Laura, Hietaranta Marianne, Hovinmäki Noora, Hänninen Kirsi, Iso-Härkönen Riikka, Jokiaho Josefiina, Keisala Severi, Keski-Kuha Laura, Keskinen Susanna, Kivimäki Ella, Klemola Suvi, Koivulampi Timo, Koivumäki Usva, Koski Teemu, Kujala Jesse, Kylmäkorpi Eveliina, Lehti Saija, Marjomäki Elias, Mäkelä Anu, Mäkinen Joona, Mäki-Pollari Reeta, Mäntylä Minna, Neste Janne, Niemelä Taru, Norja Meeri, Olkkonen Mila, Orrström Jan, Peltola Iisakki, Peltomäki Tuukka, Peurala Katri, Pitkäaho Heli, Puntala Johanna, Pynttäri Maria, Pyykkö Joni, Rajalaakso Sanna, Ranta Sonja, Riiho Topias, Rinta-aho Antti, Rintamaa Marjaana, Rouhunkoski Minja, Saari Ilkka, Saarimäki Jukka, Saarimäki Miia, Sallila Jenni, Sallila Sanni, Seghier Adda, Sepponen Tomi, Sippola Henni, Suoyrjö Samuli, Talvitie Sami, Teppo Iiris, Teppo Pekka, Tonteri Jani, Tynjälä Tuomas, Vainionpää Viivi, Viitala Essi, Virtanen Sini, Vuorela Julius, Väliaho Tytti, Välimäki Riikka

Evijärven lukio: Pesonen Mikko, Ahola Annukka, Kauhava, Elgbacka Tuula, Iso-Pellinen Riikka, Jokela Akseli, Keto Jani, Keto Tuomas, Kokko Joonas, Kontiainen Anniina, Kauhava, Koskimäki Marika, Kuusisaari Tytti, Lahti Taru, Laihorinne Topias, Lind Heidi, Pedersöre, Mustajärvi Loraine, Myllykoski Miira, Mäkelä Saku, Pessi Tuire, Rintakangas Taru, Ruohomäki Elisa, Kauhava, Salo Julia, Kauhava, Sironen Henna, Tähtinen Sanni, Vesapuisto Eveliina

Hankasalmen suunnistuslukio: Kulmala Jonna, Kauhajoki

Honkajoen lukio: Harju Tuomas, Kankaanpää, Hautamäki Artturi, Kankaanpää, Herrala Eeva, Isojoki, Kiviluoma Jesse, Honkajoki, Koivunen Susa, Honkajoki, Kurtti Olli, Siikainen, Lehmijoki Jenna-Maria, Honkajoki, Lindholm Stiina, Kankaanpää, Luhtala Janina, Isojoki, Mäkiranta Laura, Honkajoki, Saarela Petteri, Kankaanpää, Sartoneva Sauli, Karvia, Simukka Artturi, Honkajoki, Ylituomi Leena-Mary, Honkajoki

Härmän lukio: Antintupa Ville, Hakomäki Ville, Hankilanoja Lauri, Hietala Karoliina, Janhunen Mari, Joenpolvi Juho, Kangas Sofia, Kangasniemi Mira, Karkaus Karoliina, Keskinen Joona, Koivu Veera, Kujala Anne-Mari, Kujala Joni, Kuznetsov Maxim, Laituri Ville-Veikko, Luhtala Juho, Mäki Niko, Mäki-Kojola Marjukka, Niemelä Anu, Niemelä Joonas, Pelkkala Taneli, Peltokangas Jere, Pirttinen Juho, Polvi Ella-Noora, Rantala Marianna, Rantala Tarja, Rintanen Heikki, Rintanen Mikko, Saari Matti, Saari Petri, Sillanpää Aleksi, Siltamäki Samuli, Sippola Karita, Säilä Petteri, Tuhkasaari Arttu, Vakkuri Alina, Valonen Essi, Åman Henna

Ilmajoen lukio: Kaisa Yli-Keturi, Ahde Aleksi, Ala-Riihimäki Joel, Autio Niina, Bisi Eeva, Erkkola Noora, Hakala Sanna, Hautamäki Sari, Hietikko Mariia, Juvonen Susanna, Kohtanen Eveliina, Koivula Lotta, Koivulahti Jouni, Komsi Jani, Koski Jenna, Koukkari Henna, Kuoppala Matias, Lahti Saara, Laitila Rami, Latvala Emmi, Latva-Ranto Reetta, Leikkari Merina, Lähdesmäki Linda, Mantere Aino-Kaisa, Metsä-Ketelä Aapo, Metsä-Ketelä Akseli, Mäki-Latvala Sara, Ollila Tommi, Palomäki Heily, Petäjämäki Jenni, Piirto Sameli, Ranto Reino, Rintamäki Marianna, Ristimäki Jouni, Savunen Teemu, Savunen Tuomas, Sillanpää Heidi, Soidinaho Johanna, Suopanki Saana, Syväniemi Maria, Talas Reeli, Talvitie Jussi, Vierikko Joel, Viitasaari Ilona, Winter Eveliina, Virtanen Roosa, Yrjänäinen Maarit, kaksoistutkinto: Fält Kalle, Latvala Eetu, Rastas Elli, Salminen Konsta

Jakobstads gymnasium: Adler Mika, Andersson Joel, Andersson Nina, Beijar Carl-Oscar, Björklund Emma, Björkskog Irene, Björkström Elin, Björkvik Erica, Björn Oskar, Blomgren Casper, Doan Phuong, Eklund Julia, Ekroos Josefine, Emet Anna, Englund Caroline, Ennenga Olivia, Enqvist Rebecka, Fagerudd Petri, Finell Jonatan, Finnäs Emil, Fors Kristina, Glasberg Niclas, Granholm Antonia, Granroth Benjamin, Gädda Axel, Haga Alex, Hernberg Johanna, Holmgård Felicia, Holmnäs Rebecka, Hägglund Ludvig, Häggström Carl, Högberg Sara, Ianchina Sonja, Jansson Madeleine, Juselius Johannes, Järvinen Ville, Kaitfors Joel, Kalliokoski Tilda, Kronqvist Jessica, Lassila Patricia, Lehtinen Anne, Lill Olivia, Lillkvist Chris, Lillqvist Oscar, Lindfors Anna-Magdalena, Lindgren Jenny, Lundkvist Linus, Lundqvist Ella, Luukkonen Axel, Lönnqvist Veronica, Mattsson Emil, Merimaa Sara, Moisio Niina, Nguyen Linh, Nygård Antonia, Nykung Emma, Nykvist Linn, Nylund Jonas, Nylund Rickard, Nynäs Mathilda, Oja Emma, Riska Cathja, Rönn Emilia, Saari Josefiina, Saranpää Satu, Smedlund Wilhelm, Snellman Amanda, Snellman Josefine, Snellman Julia, Stenman Carl-Wilhelm, Storbjörk Jacob, Storvall Sara, Strand Tobias, Streng Tony, Strömberg Alex, Sundsten Emmelie, Svedén Elin, Svenfelt Emilia, Sweins Sissel, Tupeli Matilda, Wallis Jenny, Westerlund Rebecka, Vikström Rebecka, Vikström Sara, Öhberg Emil, Öst Amanda, kaksoistutkinto: Aspvik Nicoline, Forsbacka Joel, Sandström Alva, Snellman Jennifer, Wistbacka Elin, Bexar Anette, Ekman Johan, Fredriksson Lotta, Granqvist Emma, Häggman Sabina, Knutar Daniela, Myrevik Sandra, Skullbacka Maria, Sundqvist Viktor, Westerholm Viola, Åman Andreas, Öhman Jerry

Jalasjärven lukio: Ala-Kasari Mikko, Alkula Joni, Anttila Tuomas, Autio Aku, Filppula Joel, Friimäki Jarno, Haapala Esko, Hakamaa Santeri, Hongisto Laura, Hulkko Susanna, Hämäläinen Jaakko, Ibrahim Joonas, Kaski Heidi, Kituniemi Jussi, Kivikko Emilia, Lauri Iida-Maria, Luoma-Lammi Sofia, Luopajärvi Mike, Lähde Emilia, Mannila Vesa, Marttila Eero, Mikkilä Ville-Markus, Mäenpää Anna, Mäki-Kivistö Mirkka, Mäkinen Sanna, Mäkiranta Adele, Nelimarkka Essi, Nukarinen Mikko, Nurmela Jenni, Ojala Kristiina, Ojaniemi Jouni, Ojaniemi Oskari, Ojanperä Pirita, Piirto Miia, Pohjavaara Päivi, Rintala Riikka, Saarela Joonas, Seppälä Lauri, Virnala Elina

Jurvan lukio: Alakoski Lotta, Alanen Minna, Juko Mira, Kangas Hanna-Maria, Ketola Annukka, Kinnari Samuli, Korpela Teemu, Lehtinen Arttu, Lehtinen Meri, Marttila Emma, Marttila Laura, Niemi Joonas, Soini Miretta, Suvanto Juuso-Matti, Valkama Laura, Vuorinen Kaisa, Ylihaavisto Jere

Kauhajoen lukio ja aikuislinja: Ala-Jokimäki Suvi, Alkio Mirja, Andersin Miia, Annala Antti, Teuva, Haikonen Sini, Hakamaa Aapo, Karhula Paavo, Koivisto Essi, Isojoki, Koivisto Iiris, Kontro Teemu, Korhola Eveliina, Korkeamäki Roni, Korpisalo Laura, Latomäki Niina, Latva-Kyyny Waltteri, Lehtimäki Laura, Lehtimäki Lotta, Lehtinen Virpi, Lukács Gyula, Lyyski Janette, Manninen Maija, Marttila Essi, Marttila Heidi, Myllyniemi Olli, Myllyniemi Susanna, Mäenpää Saana, Mäkelä Niina, Mäki-Kuutti Virpi, Niemenmaa Jaakko, Ojala Elina, Panula Lotta, Panula Vänni, Peräkorpi Ville, Pättikangas Ilkka, Rinta-Valkama Sami, Rotola-Pukkila Ida, Saari Annika, Saarikoski Annalotta, Santala Roosa, Seppälä Suvi, Simonen Helmi, Söderholm Inna, Vaarasto Elina, Vainionpää Katja, Vasilyeva Polina, Vaskivuori Mikko, Vehniä Miia, Vesiluoma Elina, Viitala Jussi, Viitala Meri, aikuislinja: Alanen Jenina, Huunanmaa Missu, Hyytiä Tuomas, Kiili Maija, Kohtala Suvi, Korpela Lasse, Kuivila Elina, Kuja-Kyyny Jenni, Lehtinen Ville, Mäki-Filppula Henna, Nummela Meeri, Pitkäkoski Niklas, Pitkäkoski Tiia, Puromäki Henna, Toivonen Aliisa, Ylimäki Saku

Kauhavan lukio: Aho Janna, Alapiha Matti, Aro Tiina, Hakala Joonatan, Halmesmäki Matti, Hautamäki Roope, Huhtala Iida-Maria, Huhtala Iisa, Hölsömäki Annika, Jokela Riia, Jokelainen Jenny, Kamppila Joni, Kamppila Valtteri, Kangas Sauli, Kangasniemi Jenny, Kari Henna, Kinnunen Tero, Kivikangas Mira, Kivikangas Riina, Korkiakoski Tiia, Koski Emilia, Koski Niko, Kujanpää Paula, Kunnari Rosanna, Kössi Anniina, Laakso Arto, Lahti Anssi, Lahti Meeri, Lahti Noora, Lahtinen Henna-Riikka, Lassila Miisa, Luoma Maaria, Luoma Sanna, Mattila Mari, Mäenpänen Konsta, Mäenpää Elisa, Mäkelä Maria-Tuulikki, Mäkinen Matias, Ojaniemi Riina, Ojares Jussi, Paavola Pinja, Palomäki Henri, Passi Joona, Peura Kalle, Piri Laura, Pollari Pinja, Rannanjärvi Maria, Rantala Maiju, Rantavuori Jani, Rintanen Alexandra, Risikko Kimmo, Ristaniemi Henna, Saariaho Janina, Seppä Annika, Sivula Aleksi, Takamaa Tiina, Tuhkasaari Mira, Vainio Aleksanteri, Vainiokangas Rami, Viitasaari Paula, Visti Jesse

Kaustisen musiikkilukio, Hietamäki Linda, Kurikka, Järvinen Petteri, Evijärvi, Kattilakoski Hanna, Evijärvi, Keskinen Juho, Lappajärvi, Keskinen Toni, Lappajärvi, Lumiaho Juha, Evijärvi, Munkki Noora, Vaasa, Mustajärvi Jiri, Seinäjoki, Mäkisuvio Tomi, Kauhava, Nevanpää Annika, Seinäjoki, Peltoniemi Irene, Teuva, Takala Otto-Aaron, Lappajärvi, Valkama Satu, Kauhava, Vähäkoski Sami, Seinäjoki, Yrjas Laura, Vaasa

Keski-Pohjanmaan maaseutuopisto, riistalukio, kaksoistutkinto: Puronhaara Topi, Soini

Kokkolan yhteislyseon lukio: Victoria Saari, Seinäjoki

Korsholms gymnasium: Ahlsund Ronja, Antell Jennifer, Antell Sandra Li, Back Alex, Backman Emma, Backström Kim, Beijar Carolina, Bergman Rebecka, Berts Henrietta, Björkman Ida, Björkstrand Susanna, Flemming Jonathan, Forss Oskar, Grönros Josefina, Guarnieri Robert, Hagberg Ronja, Hedman Angelina, Hindersson Clara, Hjort Jonas, Holm Nicolina, Håkans Sanna, Högholm Oscar, Högnäsbacka Joakim, Johansson Sandra, Karjalainen Sarah, Knipström Victor, Koskinen Edit, Kulju Jenny, Kull Jonathan, Kåll Sebastian, Linde Jasmin, Lindevall Johanna, Lindfors Frej, Lithén Sixten, Lund André, Lång Heidi, Niemi Emilia, Norrgård Joel, Nygård André, Nylund Emma, Nylund Joel, Näsman Ella, Näsman Heidi, Pulkki Sara, Rautanen Arno, Rautavirta Hanna, Sabel Madeleine, Sjöberg Sara, Skeppar Jonas, Smedlund Ida, Smedman Kristoffer, Smeds Daniel, Snickars Joel, Snickars Tanja, Storm Matias, Sundgren Marcus, Sundman Mikaela, Suoranta Rebecca, Svarvén Jessica, Sved Elin, Syring Simon, Toivonen Anna, Träsk Jeanette, Uppgård Johanna, Wickström Anna, Wickström Daniel, Åback Lina, Åkers Rebecca, Östman Martin

Kouvolan lyseon lukio: Seppälä Ilari

Kristiinankaupungin lukio: Alanen Hanna-Kaisa, Anttila Eeva-Maija, Forsman Niina, Haaro Joonas, Haaro Linda, Hakala Antti, Honkakoski Tiia-Maria, Jokinen Taneli, Järvenpää Tomi, Kallio Jenna, Kaskenviita Milja, Koivumäki Anniina, Leinonen Kreeta, Mäkelä Anni, Norrgård Isak, Pihlajaviita Mira, Puputti Nora, Syväoja Henni, Tahvanainen Kirsi, Uuro Karoliina, Westerback Eveliina, Virtanen Selina

Kristinestads gymnasium: Antfolk Hanna-Maria, Back Rasmus, Finnström Cecilia, Franz Sebastian, Grannas Julia Erika, Grannas Julia Margareta, Hannus Adam, Höglund Maria, Kamlin Patricia, Koski Erika, Lankoski Michel, Lassfolk André, Lövdahl Julia, Lövholm Kristoffer, Nordman Daniel, Norrgård Oskar, Pirttimäki Jami, Ragnäs Anton, Rämänen Johanna, Rönnberg Daniel, Siili Emma, Siili Mari, Sten Ida, Westerlund Sebastian

Kuopion klassillinen lukio: Tommi Siirilä, Alajärvi

Kuortaneen lukio ja urheilulukio: Ahlfors Otto, Hämeenkyrö, Aho Tanja, Kuortane, Alanko Christa, Vaasa, Ala-Seppälä Niina, Kuortane, Fagerlund Sonja, Lappeenranta, Hautala Joakim, Vaasa, Heiska Juho, Kuortane, Hiltunen Eliisa, Imatra, Härmä Jori, Lapua, Jokela Heli, Halsua, Juvakka Janita, Virrat, Kajaala Antti-Matias, Laihia, Kangastie Laura, Kuortane, Kattelus Josefine, Kuortane, Kattelus Juho, Kuortane, Keski-Kuha Matias, Kuortane, Kontteli Maiju, Kuortane, Korpela Camilla, Sodankylä, Kurppa Mauri, Loimaa, Kössi Aleksi, Oripää, Laikola Jenna, Kuortane, Laitila Selina, Kuortane, Laitila Tiia-Mari, Kuortane, Lassila Roope, Kuortane, Lehtonen Juha, Kuortane, Lehtonen Tuulia, Kuortane, Leppänen Jasmi, Vihti, Luostarinen Joni, Kuortane, Lönnqvist Janika, Oulu, Mattila Ville, Kuortane, Mähönen Arttu, Sodankylä, Peltonen Petra, Ylöjärvi, Perälä Kati, Lapua, Puska Jasmin, Seinäjoki, Raiski Erika, Kuortane, Rajaniemi Sanni, Seinäjoki, Rajaniemi Santtu, Seinäjoki, Rauhala Konsta, Lapua, Seppä Karri, Kuortane, Siikki Roosa, Helsinki, Taittonen Vili, Kuortane, Takala Neea, Kuortane, Tarkiainen Ville-Erik, Pieksämäki, Torppa Hannes, Veteli, Tuikka Emilia, Kokkola, Turpeinen Eetu, Kuortane, Vainionpää Laura, Kauhajoki, Ylinen Henna, Kauhajoki, Özyavuz Sami, Muhos

Kurikan lukio: Haapala Marissa, Haavisto Henri, Hakala Tero, Hakamaa Julia, Hautamäki Jonna, Havuluoto Joona, Hopiavuori Jenna, Huhtasaari Hanna, Häkkänen Kaisa, Isomäki Jesse, Koivisto Manu, Koskela Elli-Noora, Koskinen Meri-Tuulia, Koski-Säntti Hanna, Kytöharju Heta, Latva-Kiskola Miika, Latvala Erna, Latvala Hanna, Latvala Milja, Mannila Susanna, Mietola Veera, Mukkala Jesse, Mäkelä Maiju, Mäki Katariina, Mäkinen Susanna, Mäki-Torkko Taneli, Nevala Anni, Niskala Julia, Perttula Teemu, Rajala Satu, Rinneheimo Emma-Liisa, Saarenpää Sanna, Siekkinen Sallamari, Sirviö Siiri, Soini Maria-Sofia, Svärd Essi, Vähämäki Heidi, Yli-Krekola Elli, Yrttimaa Miika, Yrttimaa Tuomas, Yrttimaa Tuukka, Öysti Joose, kaksoistutkinto: Hautaniemi Mikko, Kivimäki Ville, Mattila Oona, Mähönen Maiju, Mäki-Jouppila Laura, Nortunen Markus, Siro Ville, Syväoja Asta, Taira Waltteri, Tapanainen Nikke, Tikka Kristiina

Kyrönmaan lukio: Emmi Kiviranta, Androshchuk Artem, Atila Josefiina, Björkenheim Daniel, Hangassalo Liljaana, Helander Heikki, Iivari Tapio, Joensuu Silja, Kalliomäki Ella, Kartano Antti, Kauppila Waltteri, Kontio Aleksi, Kujala Aleksi, Kujala Sofia, Kukkonen Jussi, Loukonen Jonna, Luoma Mikael, Maunuksela Jonna, Myllyviita Sanna, Niemi Sanna, Nivukoski Emilia, Ojaluoma Veli-Matti, Pukkila Nanette, Rauhala Emmi, Saari Arttu, Salonen Esko, Suokko Jani, Taijala Sami, Tiilikka Heini, Tiilikka Sanna-Kaisa, Vakkila Ella, Valtari Jaakko, Valtonen Jutta

Laihian lukio: Alanko Niko, Haapala Hannamaari, Heikkilä Janita, Huita Tuomas, Hytönen Noora, Kaisla Fiia, Kasi Miia, Kemppainen Liisa, Keski-Mäenpää Lotta, Kinnunen Taru, Kiviniemi Susanna, Koskela Nea, Koskinen Janika, Koskinen Matias, Koukkari Pauliina, Kukkonen Nina, Kuusisto Katariina, Kööpikkä Timo, Laine Henri, Leikas Juha, Lepistö Mikko, Leskinen Suvi, Luhtala Marika, Lyyski Annakaisa, Myllyniemi Mikko, Mäki-Torkko Miika, Nikkola Tommi, Perkiömäki Lea, Potka Markus, Rautanen Tuomas, Rinta-Valkama Kerttu, Ristilä Katariina, Roiko-Jokela Anna, Salminen Vilhelmiina, Säilä Iiro, Taittonen Laura, Tuomisto Sirkku, Turja Konsta, Viita Emmi, Välimäki Samu

Lappajärven lukio: Aho Krista, Aho Ossi, Heinonen Marika, Hernesniemi Tuomas, Lampimäki Jutta, Latvala Riikka, Lehtiniemi Sampsa, Savola Eveliina, Tuomela Hannu, Viinamäki Aino-Maija, Viinamäki Ari, Viitasalo Eero, Viitasalo Timo, Ylipelkola Anni

Lapuan lukio: Aho Milla, Ala-Kokki Anna, Ala-Kortesmaa Jussi, Alakoskela Matti, Elgland Jenni, Heinälehto Jarno, Hietamäki Liisa, Hietamäki Sini, Hulkki Miikka, Huosianmaa Eetu, Hämäläinen Jere, Ikola Juuso, Isoluoma Riikka, Jäätteenmäki Anna, Kahilampi Netta, Kangas Iiro, Kangas Karoliina, Kangasluoma Teemu, Karhu Nelly, Kari Antti, Karvonen Pietari, Keltto Marjaana, Keppo Niina, Klemettilä Mikael, Kontola Juho, Kujala Vesa, Kulju Siru, Kärki Juuso, Lahdensuo Matti, Lahdensuo Paavo, Lahti Anna, Lahtinen Eetu, Lampinen Eveliina, Lassila Eero, Lehto Jere, Leppinen Josefiina, Liimatta Jussi, Luhta Essi, Luoma Emmi, Mahne Micaela, Malmi Sanna, Manu Jenni, Mikkola Antti, Mäki Topias, Mäki-Fränti Niina, Ojala Birita, Orhanen Ari, Pajula Santtu, Perälä Oskari, Peurala Tuulia, Pihlajamäki Tommi, Puska Tiina, Pökkä Ari, Pökkä Sami, Rautakorpi Kaisaleena, Riihimäki Emilia, Rintala Matleena, Saarenpää Terhi, Seppä-Lassila Juhani, Setälä Esa, Sillanpää Pekka, Sirjonen Roni-Antero, Syrjälä Maiju, Takala Jonna, Tenolahti Iida, Tuomisto Hanna, Turja Heikki, Vatanen Elisa, Viita Taina, Vuorenmaa Karoliina, Välimäki Laura, kaksoistutkinto: Haavisto Roni, Ismailov Risto, Jaatinen Petri, Ojaniemi Matti, Saranpää Ville, Soininen Mira-Tuulia, Tuomaala Noora, Viitanen Essi, Voutilainen Sanni

Nurmon lukio: Asumus Antti, Durchman Eveliina, Erkinheimo Heidi, Hakala Janne, Hautanen Heidi, Heikkilä Sami, Hemminki Mervi, Herrala Miia, Hintsa Katariina, Hirvilammi Tiina, Ikola Iikka, Jaakkola Josefiina, Joutila Emilia, Kantala Tommi, Karhu Kristiina, Kellokoski Terhi, Kivenmäki Veera, Kivimäki Kalle, Kivistö Jere, Koskela Lotta, Krigsholm Joona, Kuivamäki Tommi, Kultti Roosa-Erika, Kumpula Sini, Kuoppala Susanna, Kuurila Jasu, Laakso Anni, Laitila Jenna, Liljamo Susanna, Lilli Jere, Mahlamäki Meri, Mäki-Teppo Jonna, Mäkynen Noora, Palmu Juuli, Palokoski Ville, Pasanen Sampo, Petäjä Riikka, Prusti Marko, Puupponen Juho, Raja-Aho Juuso, Rantala Emilia, Saarinen Pyry, Saikkonen Antti, Salomäki Rebekka, Sarre Samu, Syrjälä Mikko, Takala Henri, Takalampi Sanna, Tankka Teemu, Tervo Jiri, Tuovinen Matias, Ulvila Anniina, Vierula Maiju, Vuorela Jonne, Vähämäki Tuuli, Yli-Kahila Anniina, kaksoistutkinto: Rintala Emmi, Ryynänen Joonas

Nurmon matemaattis-luonnontieteellinen erikoislukio: Ahola Aleksi, Fränti Heidi, Hentilä Jarno-Matias, Hietikko Susanna, Jaatinen Noora, Kirjala Ville, Kokkonen Juho, Kontio Jenny, Koskela Miina, Koskimäki Jenni, Mattila Jesse, Naukkarinen Jesse, Niemi Sara, Nyrhilä Eveliina, Pajula Veli-Pekka, Palomäki Stina, Panula Elina, Peltola Elina, Riippi Samuel, Rissanen Topi, Ritala Mirva, Saari Juho, Stam Niko, Suokko Susanna, Vierula Janika, Vierula Pauli

Närpiön lukio: Antfolk Isabelle, Aro Jenny, Bengtsson Josef, Bergström Jenny, Besic Amina, Bondén Antonia, Bondén Lucas, Båskman Jennifer, Bärdén Alexander, Dinh Thanh, Ellfolk Daniel, Engelholm Mark, Gjäls Andreas, Gran Victoria, Groop Linn, Hammarberg Tim, Hannus Maria, Harjula Minna, Hartvik Jennifer, Hellsten Casper, Hietikko Jessica, Holmlund Alexander, Hummelgård Kristina, Häggblom Emma, Jaakkola Daniel, Koivuniemi Kim, Kronlund Linnea, Lindegård Isabella, Lindén Danielle , Lundenius Kevin, Mehinagic´ Mirza, Mustonen Rebecca, Mäkkylä Julia, Norrback Josefin, Norrgård Mikaela, Nygård Marcus, Nygård Sebastian, Nylund Julia, Perus Malin, Riddar Patricia, Rofhök Rasmus, Rosengård Emma, Räfsbäck Madelene, Rönnqvist Fredrik, Sandberg Victoria, Silversten Malin, Sjöblom Robin, Stenberg Emma, Sundman Christoffer, Svens Emelie, Svens Josefine, Söderback Edvard, Söderman Jessica, Ulfvens Emma, Uljens Jessika, Wahlberg Rasmus, Wallin Jakob, Wallin Oskar, Wideroos Ulla-Maj, Westberg Philip, Westerlund Magnus, Wikman Jessica, Wilson Elin, Wilson Thomas, Åbonde Kim, Öhman Julia

Parkanon lukio: Ahoviita Toni, Grahn Oskari, Haapaniemi Emilia, Hakala Heini, Heinonen Milka, Hylkinen Jenna, Inkinen Laura, Itäpää Kimmo, Jalonen Rita, Jokela Jani, Juurakko Samuli, Keskinen Heini, Kirvesniemi Julia, Kohtakangas Karoliina, Koivumäki Katariina, Koskinen Oskari, Kulju Jenni, Kuusela Miikka, Kuusijoensuu Teemu, Laatu Sari, Lammintausta Aleksi, Lehtinen Mikael, Lehtinen Sallamari, Lehto Sanna, Levula Santeri, Moisio Riku, Mäki-Mantila Roosa-Maria, Mäkinen Ronja, Niemi Juho, Ojalammi Arttu, Peltonen Laura, Rinne Erika, Rintala Niklas, Rämö Roope, Sillamäe Taimo, Sirkiä Ira,Simonen Lauri, Sivula Noora, Soininen Henna, Susi Arttu, Toivo Alisa, Tuovinen Thomas, Törmä Jasmi, Vahosalmi Lauri, Vainionpää Jenni, Vataja Arttu, Viita Henna, Viitasalo Alina, Vuotari Maria-Teresa, Wallin Jesse

Pedersöre gymnasium: Anderssén Isabella, Asplund Ronnie, Back Jacob, Backström Lizette, Björklund Ida, Björklund Nicoline, Borgmästars Lovisa, Elvström Anton, Finnholm Jonas, Flink Alexander, Forsén Karoliina, Granlund Jenna, Granö Cecilia, Grön Sabina, Gäddnäs Janina, Häggblom Julia, Höglund Andreas, Johansson Emilia, Jussila Martin, Kolehmainen André, Kung Christoffer, Lampa Elias, Lassfolk Jennie, Långnabba Veronica, Löv Lukas, Muukkonen Maja, Mård Alaric, Nyman Lotta, Pettersson Matts, Rintamäki Minna, Smeds Emma, Snårbacka Fredrik, Stenvall Oskar, Storbacka Jakob, Sundstedt Victor, Thodin Emma, Treier Jenny, Wargh Johanna, Wikström Sofia, Willfors Linnéa

Petalax gymnasium: Ahlholm Marie, Backgren Julia, Bjurs Axel, Björkgren Petter, Björkholm Tim, Do Thúy, Engblom Linnéa, Fogde, Sofie, Frisk Kevin, Granholm Alice, Hammarström Joachim, Hammarström Patrik, Holmgren Robin, Häggdahl Lina, Ilmarinen Lovisa, Johansson Fanny, Lagus Adine, Lidman Rebecka, Lidman Sofia, Långström Josefin, Mäkinen Hannes, Nedergård Jasmine, Nordberg Sebastian, Nordlund Jeanette, Norrman Gunvor, Nyberg Richard, Nygren Rasmus, Nygård Louise, Nynäs Linus, Nyqvist Tommy, Prost Carolina, Rusk Frida, Sjöberg Andreas, Solvin Kevin, Stark Heidi, Stoor Mikaela, Stén Michelle, Sten Yolanda, Strömfors Ida, Söderholm Ida, Svahn Emma, Söderlund Jennifer, Wecksten Marcus, West Conny, Wilson Johannes

Pietarsaaren lukio: Blomström Laur, Bui Tuan Anh, Engman Toni, Heikkinen Oona, Holmqvist Sini, Kaltiala Tuomas, Kauppila Nico, Keinänen Sini, Ketoja Riikka, Koskela Joona, Kujamäki Pilvi, Lehtola Iida, Lind Jessica, Lind Tony, Lähteenmäki Pia, Manninen Maria, Männistö Veera, Niemi-Nikkola, Laura, Niittyniemi Joonas, Paananen Valtteri, Palohuhta Antti, Peltola Juha, Pihl Oskari, Pynttäri Theo, Strang Joonas, Särkiniemi Jere, Särkiniemi Reetta, Tran Hieu, Unkuri Jade, Verkkapuro Ronja, Öhberg Emma

Rautalammin lukio: Emilia Perälä, Nurmo

Seinäjoen lukio ja aikuislinja: Alakoski Jenni, Ala-Lahti Vilma, Alanko Enni, Ala-Sankila Kaisa, Anttila Frans, Aukeala Joona, Barinoff Mikko, Haapala Mika, Hakala Aapo, Hakala Enna, Hakala Sami, Hakala Samuli, Halmesmäki Ilona, Hannuksela Jasmin, Harju Petra, Hauta Essi, Hautala Henna-Maria, Hautala Minttu, Heikkilä Annika, Heikkilä Juho, Heimonen Sara, Hemminki Minna, Hietanen Jussi, Hiltunen Roosa, Hoiska Elina, Holkko Laura, Huhtaro Mandi, Hynynen Aleksi, Hyttinen Tuuli, Hämäläinen Emmi, Ilkka Justiina, Immonen Maisa, Isokoski Noora, Isotalo Elina, Istukaissaari Elena, Joensuu Maija, Julmala Ella, Juntunen Kaisa, Järvi Jenniina, Järvinen Linda, Kaarlejärvi Simo, Kaleva Jenna, Kaltiala Hanna, Kaltiala Iiris, Karttunen Ville, Kattelus Miki, Kauppi Janne, Kauppi Mariia, Kauppi Satu, Kauppinen Tuomas, Kekäläinen Jaakko, Kemi Anniina, Keskinen Karoliina, Ketonen Timi, Kitinoja Fiia, Kivelä Emmi, Knaapi Maria, Koivisto Anna-Kaisa, Koponen Jenna, Korkiakoski Julia, Korkiamäki Riku, Korpelainen Petteri, Koskela Susanna, Koskenranta Perttu, Koskimäki Pauliina, Kuivalainen Joonas, Kuivinen Mika, Kuivinen Pauli, Kujanpää Jere, Kupari Anna, Kursula Anna-Maija, Kärki Heli, Kätkänaho Tuomas, Lahti Eero, Lantela Mila, Latukka Topi, Latva-Teikari Tuuli, Lehdikko Annika, Lehtimäki Tiia-Linda, Lehtokunnas Taru, Lehtola Eveliina, Lehtomäki Hanna, Leijala Julia, Leikas Taru, Lintala Mikko, Luopa Elina, Lyly Nina, Makkonen Elina, Makkonen Hanna, Martikkala Teresa, Mettomäki Anu, Mikkilä Emma, Mikkilä Pekka Oskari, Mikkola Sanna, Mustonen Tuukka, Mäki Heidi, Mäkiranta Roope, Mäkynen Amanda, Mäkynen Sonja, Männistö Sohvi, Mäntykoski Ville, Mäntylä Sini, Niemelä Eetu, Niemelä Tomi, Niemi Henni, Nikkola Iida, Nygård Mira, Nyman Johanna, Nyrhilä Lauri, Nyyssölä Otto, Nyyssölä Teemu, Ojaluoma Katja, Ojanen Arttu, Paloluoma Emilia, Palomäki Sonja, Paukku Ilari, Paulamäki Iida, Peltola Emmi, Perälä Jenni, Pesonen Sanna, Peurala Susanna, Pirttimäki Aleksi, Pitkäkoski Ella, Poranen Laura, Radwan Rami, Raisio Anni, Rajala Matti, Rantamäki Johanna, Renko Veera, Riiho Aleksi, Rintamäki Heidi, Rintaniemi Sofia, Risikko Pirita, Riskumäki Matilda, Rosenberg Meri, Saarela Marko, Saarenpää Essi, Saarijärvi Maria, Saarikoski Eerika, Saarimaa Eppu, Saarimaa Nina, Saarimäki Julia, Salmi Hannes, Salo Sanni, Saloranta Alexander, Seppälä Iida, Sikanen Emmi, Sillanpää Pia, Silvonen Anni, Sinko Elina, Soini Mila, Sulkava Anniina, Suorsa Eero, Syrjä Sara, Takala Janita, Takala Katariina, Takamäki Tiia, Talvitie Essi Juulia, Talvitie Tanja-Tuulia, Tekoniemi Johanna, Terimaa Tarmo, Tuomimäki Sara, Tuominen Laura, Tuomiranta Laura, Tuomiranta Saara, Tuomisto Sanni, Tuuri Henna, Tuuri Nina, Tuurihalme Jasmin, Urmas Laura, Viita Antti, Viitala Heidi, Viitasaari Maija, Viitasaari Vilma, Vuorenmaa Anni, Vuorenmaa Emma, Vuorio Joonas, Väisänen Matias, Välikangas Juho, Ylkänen Sofia, aikuislinja: Anttila Aleksi, Hakanpää Jere, Hippeläinen Ville, Jussila Jemina, Kulmala Henna, Lilja Sakari, Luoma Juuso, Marjomäki Jaakko, Murtokangas Panu, Rantamäki Sanna, Törmä Aleksi, Viinikka Joni, Viljamaa Mika, Yli-Peltomaa Jussi, kaksoistutkinto: Ahtiainen Karoliina, Haapamäki Annukka, Hautala Jenna, Hautala Maria, Hyrkäs Jonna, Kaaranka Taru, Kaataja Maiju, Kattelus Joel, Kinnari Janita, Laihonen Markus, Lätäkönmäki Emma, Mäkynen Miia, Pynttäri Jesse, Rajamäki Sanni, Rasinaho Jesi, Saarimaa Teemu, Taipale Jaana, Viirumäki Henry, Vuori Jenna, Välkky Timo-Tapani, kolmoistutkinto: Kaminen Inka-Harriet, Saari Katariina, Vainionpää Pauliina.

Seinäjoen lukio, Etelä-Seinäjoen toimipiste: Haapamäki Hanna-Maria, Haavisto Elina, Harju Noora, Hautamäki Laura, Hautamäki Reetta, Jyläskoski Selina, Karvonen Toni, Korpela Milla, Louko Jussi, Majamäki Tapio, Marttila Jaakko, Mäki Henna, Niemi Outi, Niinistö Mira, Nikko Marika, Pahkala Marianne, Rajala Henna, Sallila Hanna, Soukkala Hanna, Talvitie Henri, Toppari Oona, Vuolle Santtu.

Tampereen yhteiskoulun lukio: Martta Ojala, Mustasaari

Teuvan lukio: Haapala Marko, Hakala Ville, Halkola Valtteri, Harju Henna, Häggblom Mikael, Kallio Santeri, Kallio-Kujala Nick, Kaskinen, Kapanen Iisa, Kela Otto, Kaskinen, Kiviluoma Jere, Kriikkula Niko, Laulainen Tomi, Nisula Mari, Nyberg Niklas, Kaskinen, Peltonen Elina, Pietilä Laura, Rintaluoma Linda, Rytylä Tiia, Suksi Elina, Talja Henna-Riina, Valkama Jaakko, Vuorinen Jussi, Ylimäki Veera

Topeliuslukio, Uusikaarlepyy: Björklund Robin, Björkman Cecilia, Björnvik Elisabeth, Bock Larissa, Broända Josefin, Brunell Sara, Forsbacka Jonas, Frilund Cecilia, Heinonen Alexandra, Helsing Henna, Holm Samuel, Häger Joakim, Julin Daniela, Juselius Johanna, Kengo Veronica, Komarov Daniel, Kronqvist Filip, Lindén Paula, Lindholm Malin, Losvik Hilde, Nevala Jenny, Nyholm Lena, Nyqvist Jennie, Palm Lars, Penttinen Emelie, Rebers Lina, Sandin Ann-Sofie, Sandin Rose-Marie, Storsved Emil, Strandberg August, Sundell Josefin, Svarvar Frida, Thors Jennifer, Vikström Amanda, Åbacka Simone, Åhman Rebecka

Vaasan lyseon lukio ja aikuislinja: Nuru Sanna, Rintala Roope, Rintalahti Arttu, Salonen Sameli, Tienhaara Sini, Aalto Emma, Ahlsved Sara, Ahola Noora, Ala-aho Noora, Ala-Nikkola Kaisa, Ala-Toppari Oona, Antila Ilari, Björklund Matias, Björlin Veera, Blom Topias, Blomsten Pauliina, Doykova Bonimira, Eerikäinen Ella, Eriksson Sini, Ekoluoma Noora, Fahler Jasmin, Forsman Aada, Fred Maria, Freitas Paajanen Napoleon, Glassar Samuel, Grönroos Samuel, Haapasalo Samu-Petteri, Hakala Jannika, Hantula Eeva, Hautala Saana, Hautamäki Jaakko, Havulehto Aleksi, Hellbom Laura, Helminen Iina, Helminen Kaisa, Hillebrandt Anniina, Hintsala Aleksi, Hovila Tiia, Huhta-Halkola Niilo, Hukkanen Taia, Höykinpuro Jenni, Ilkka Lauri, Isoniemi Oona, Jakobsson Aleksi, Jakobsson Oona, Jokinen Jutta, Juuti Veera, Järvelä Heino, Järvi Johanna, Järvinen Anna, Kalinainen Isabella, Kallio Joonas, Kalliokoski Elina, Karinen Tiiu, Karvonen Aleksi, Katajamäki Ilmari, Keisala Atte, Kero Kalle, Kesti Henna-Riikka, Ketonen Janne, Kirjonen Camilla, Kiukkonen Tuukka, Knuutila Samuli, Kohvakka Michael, Koivisto René, Korkmaz Ates, Korpela Mira, Korpi Topi, Korpinen Laura, Koskinen Juhani, Kuivalainen Henri, Kukka Melina, Kultalahti Eetu, Kuurila Santeri, Kuusela Sami, Kuusela Janika, Kuusela Laura, Kytölä Laura, Känsäkangas Tuija-Leena, Laatu Matilda, Laiho Miia, Laitalainen Heidi, Lalli Heidi, Lammi Niki, Lappalainen Jonna, Latva-Ranta Anniina, Lehtola Emma, Leppänen Jere, Leppävuori Laura, Luhtala Krista, Luhtasaari Aleksi, Majaniemi Emilia, Marjeta Noora, Marjoma Nikolai, Marttunen Emilia, Mashmul Moghaddam Melika, Mellin Rickhard, Mikkola Markus, Minni Henna, Muhonen Samuel, Mustila Ville, Mutka Henna, Myllymäki Paula, Mäenpää Laura, Mäki-Jokela Jamina, Mäkynen Miika, Niemelä Emma, Niemelä Liinu, Niemi Miika, Niiranen Kaisa, Nurminen Eveliina, Nåhls Mikko, Ohlis Marie, Ojala Ilkka, Paananen Tomi, Palonen Nora, Palonen Suvi, Paloniemi Johannes, Panula Johanna, Pastuhov Janita, Pataila Aleksi, Patama Katriina, Pernaa Ida, Piiroinen Julia, Pinna Eleonora, Pirttiperä Sasu, Pokka Sami, Primetta Petronella, Puisto Iida, Qvisen Jami, Rahkola Eetu, Rantala Noora, Rautakorpi Miki, Rintalahti Santeri, Rintamäki Milla, Risla Jere, Rossi Enni, Saarela Essi, Saari Sanna, Saarivaara Ella, Saha Sofia, Salokorpi Emma, Salonen Tarmo, Salovaara Jere, Sand Miia, Sariola Laura, Saukkoranta Paula, Schmiedehausen Kim, Seikkula Vilma, Siirilä Henna, Siirilä Kati, Sirén Nadja, Sohlman Karoliina, Spoof Jere, Ström Emma, Suksi Emilia, Teittinen Kalle, Teppo Kimmo, Tran Trung, Tuomaala Jenna, Tuomikoski Emilia, Tuomisto Karri, Tuomisto Kasperi, Uusitalo Eliisa, Vaaranmaa Fanni, Vallivuori Tero, Varonen Ville-Matti, Vesterkvist Sofia, Vesterlund Juulia, Viita-aho Jasmin, Viitasalo Olli, Wikström Laura, Viktorov Ruslan, Viljamaa Juuso, Virta Merit-Miriam, Virtanen Niklas, Vuorenmaa Essi, Yli-Karhu Viivi, Ylinen Iida, Ylisalmi Saara, Ågren Jutta, kaksoistutkinto: Baffour Wandy, Hautala Essi, Helin Markus, Hentunen Jani, Hietaharju Aleksi, Hurin Mika, Kamila Ulrika, Karinen Sini, Kauhaniemi Emmi, Lahtinen Antti, Lamminheimo Annu-Maria, Linde Marika, Marttila Aleksanteri, Marttila Valtteri, Myllyniemi Heidi, Niemikorpi Kukka-Maaria, Nurminen Casimir, Nuutinen Ella, Pitkänen Heidi, Pohjola Janina, Rappe Niko, Raukko Satu, Rintamäki Juha, Sallahu Agnesa, Siirilä Laura, Toiviainen Jimi, Tuomaala Teemu, Ylikojola Samuli, Harju Samuli, aikuislinja: Aaltonen Aliisa, Malmi Marianne, Mäntylä Diana, Perälä Tanja, Lehtonen Iida

Vaasan Rudolf Steiner -koulu: Koistinen Kreeta, Koivisto Sofia, Mustonen Mira, Peart Heini, Vainikainen Pauliina

Vasa gymnasium: Aurén Jean, Backman André, Björklund Emma, Blomqvist Christoffer, Byholm Christoffer, Damén Eric, Djupsjöbacka Kajsa, Enkvist Emelina, Falk Anna, Finell Markus, Frantzén Eric, Grankull Kevin, Grankull Lukas, Gröndahl Henrik, Guss Oliver, Hagkvist Alexandra, Hassel Anton, Hatanmaa Simon, Hautasaari Daniela, Havusela Marcus, Heikkinen Paulina, Kallio Josefina, Kaukaoja Joel, Kivimäki Tony, Kjellman Enni, Linnanmäki Tommi, Makkee Fanny, Mild Otto, Nguyen Khang, Pajoslahti Lasse, Rantala Oskar, Rolander Anton, Rönnqvist Sofia, Saarenheimo Robin, Salonen Christian, Sandelin Cathina, Seittu Sami, Sjöblom Sara, Snellman Tobias, Tallgren Emma, Talus Sandra, Thors Sarah, West Mathias, Wideskog Fredrik, Viklund Jonathan, Österholm Linda

Vasa svenska aftonläroverk: Antell Viktor, Back Anna, Back Maria, Backlund Hannes, Backman Leo, Björklund Martin, Blomberg Erica, Ek Marie-Louise, Eklund Alissa, Ekman Felicia, Finne Jasmine, Finne Kenneth, Glasberg Julia, Granholm Victoria, Gripenberg André, Gustafsson Robin, Gädda Niklas, Gästgivars Kim, Hagman Irene, Hammarström Fredrik, Herala Jemina, Hinders Daniel, Hjerpe Josefine, Holm Philip, Ingves Rebecka, Ivars Tom, Järvinen Helena, Kjellman Jesper, Kock Jessica, Kronman Nathalie, Krooks Daniela, Kråkström Johanna, Kuni Sebastian, Kåll Oskar, Lavesson Agneta, Lillhannus Diana, Lindberg Amanda, Lundberg Cecilia, Lundell Sophia, Lövdahl Johan, Mattsson Nora, Miemois Viktor, Mäntymäki Robert, Nordgren Josefin, Nybjörk Emma, Nylund Annika, Nyman Elin, Näs Ulrica, Rintamäki Mikael, Ristimäki Kaisa, Rönn Martina, Silván Ingemo, Sjöholm Lotta, Slotte Jonathan, Snickars Malin, Snickars Rebecca, Snygg Oskar, Snåfs Benjamin, Storbacka Natalie, Ståhl Martin, Suoranta Simon, Söderholm Anneli, Talus Ben, Teirfolk Nathalie, Widman Max-Anders, Österbacka Pontus, Österlund Emil, Östersund Nathalie, Östman Joel

Vasa övningsskola: Ahnger Alexandra, Ahnger Gabriella, Andersson William, Aro Katarina, Back Joel, Backman Erika, Blomqvist Daniela, Byggningsbacka Nina, Dahl Ellen, Dahlbäck Rickard, Dalgren Josefine, Dang Nhi, Donner Dominique, Donner Patricia, Ehrs Alexander, Eklund Otto, Elopuro Vera, Enegren Ida, Eriksson Felicia, Eriksson Minna, Fagernäs Alexander, Holmlund Emma, Hägglund Julia, Ivars Anton, Jakobsén Rosanna, Kalpamaa Emmi, Krooks Lizette, Käld Sara, Lehtimäki Ellen, Lind Simon, Lindman Julia, Lindman Oskar, Lithén Robin, Lumio Maria, Mäki Susanna, Nabb Rebecca, Nieminen Samuel, Nigmann Antero, Nivukoski Alexandra, Nordlund Malin, Nordman Tilde, Nortamo Mark, Nygård Johannes, Nylund Carl-Fredric, Nylund Malin, Näs Sofia, Oja Jani, Paldanius Oskar, Palomaa Iida, Pitkäkangas Tanja, Pundars Christian, Rabb Johan, Rantala Oscar, Rosvik Tintin, Ruths Michél, Saarinen Evelina, Salminen Alexander, Snellman Erika, Snickars Kim, Sparv Jonatan, Stenback Robin, Strömman Sam, Sundell Dennis, Sundström Isabella, Svennbäck Linda, Toivari Frida, Vaaraniemi Liisa, Wasberg Julia, Wester Cecilia, Wester Malin, Virtanen Oliver, Voutilainen Ida, Vuortenvirta Henri, Ylikallio Melker, Ångerman Robin, Åstrand Anton, Öster Jenny, IB-linja: Jokiaho Mimmi, Lind Rebecca

Virtain lukio: Ala-Lahti Jesse, Alho Katri, Annala Laura, Autio Sonja, Autio Ville, Helin Elias, Herranen Veera, Ilonen Minttu, Kangasaho Jenna, Kangasluoma Lauri, Kivelä Emilia, Koivula Julia, Koskela Kimmo, Lepistö Marika, Länsiaho Eija, Multamäki Mia, Mäkelä Iida-Maria, Mäkinen Tatu, Mäntysalmi Mari, Neste Mira, Palomäki Annina, Poblocka-Klak Maja, Poukka Matias, Rantala Katri, Räsänen Maiju, Salomaa Santeri, Sammalisto Katri, Setälä Melina, Sikiö Minna, Tuominen Mira, Veija Tapani, Väisänen Minna, Yli-Hietanen Iida, Ylinen Tiia-Mariia, Ylä-Mononen Aleksi

Vimpelin lukio: Hankkila Iida, Hautala Kati, Hietamäki Satu, Hurmerinta Anni, Ketola Aino, Koivukoski Lauri, Kujala Laura, Laitila Ville, Lehto Sami, Luoma-aho Karoliina, Alajärvi, Metsälä Miika, Mustamaa Karoliina, Mäkelä Jenna, Niemi Laura, Pajala Mikko, Peltola Anna, Pippola Jonna, Suominen Joonas, Halsua, Särkinen Jami, Takala Essi, Timo Joona, Uusitupa Janne, Vesala Joonas, Virkkala Jussi, Veteli

Vöyrin yhteislukio ja urheilulinja: Bergström Maria, Blomqvist Daniel, Ehrström Erik, Granberg Rasmus, Granholm Conny, Granholm Ida, Heinull Maria, Itkonen Minttu, Kamis Sofia, Klemets Samuel, Krohn Ben, Kulla Conny, Lahnakoski Toni, Lindström Daniela, Mannil Louise, Nygård Benjamin, Rönngren Jessica, Sandqvist Cathrine, Sirén Jonas, Skata Sebastian, Sparv Sonja, Storlund Fanny, Strandberg Andreas, Wilhelmsson Lucas, Öling Kajsa, Östman Julia, urheilulinja: Berg Ida, Borgmästars Emilia, Järvinen Isabella, Lindvall Christoffer, Louhiranta Karoliina, Lövdal Sofia, Nurmi Ella, Paavolainen Mette, Portin Niclas, Richardsson Camilla, Sundblom Jenny, kaksoistutkinto: Enlund John

Ylistaron lukio: Heiska Riku, Ilonen Eveliina, Lehtimäki Sanna, Liinamaa Matti, Marttala Tiina, Marttila Satu, Ohramaa Olli, Toppari Anne-Marie, Viljanmaa Viljami, Välimaa Henna

Ylivieskan lukio: Anniina Luoma, Lappajärvi

Ähtärin lukio: Ylä-Rautio Henri Miikkael, Ahopelto Kalle, Autio Tiina, Eloranta Sanna, Foudila Krista-Marilla, Haapapuro Jirko, Haavisto Marianne, Haikonen Sini, Hakola Laura, Hokkanen Pasi, Hyvösaho Eeva, Härkönen Kari, Jokinen Ville, Jousmäki Heidi, Kantoniemi Anni-Mari, Kaunismaa Aino, Keskinen Joona, Koivisto Aleksi, Koivunen Emilia, Kolu Juha, Lauttaanaho Jemina, Martikainen Eveliina, Pajunen Emilia, Peiponen Sini, Petäinen Liisa, Puntala Joel, Rinne Susan, Ruuhinen Enni, Saarimäki Mira, Unnbom Heidi, Virkamäki Stina, kaksoistutkinto: Toivonen Henri