Tutkintotodistuksensa saivat 24.3. seuraavat.

Ilmajoki, Pappilantie:

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

kunnostus ja restaurointi: Suvitie Tuire, Ilmajoki.

erikoismaalaus ja pinta: Ala-Varvi Mikael, Ilmajoki; Loukko Miia, Seinäjoki.

sisustus ja tila: Mattila Anne-Mari, Seinäjoki; Peräkorpi Niina, Ilmajoki; Peiponen Sini, Seinäjoki; Sanjanen Maria-Elina, Laihia.

Kauhajoki:

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Hautamäki Katja, Teuva; Koskinen Sanna-Maria, Kauhajoki; Palomäki Maisa, Kauhajoki.

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Hautala Laura, Karvia; Juupaluoma Taisto, Seinäjoki; Kallio Tarja, Kurikka; Kohtamäki Liisa, Kurikka; Kujanpää Tiina, Kauhajoki; Mäkiranta Laura, Honkajoki; Suokas Marika, Kauhajoki, Vierikko Taru, Kauhajoki; Viitala Merja, Kauhajoki.

Kurikka:

Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Luoma Anssi; Kurikka; Piirto Aatu, Kurikka.

Rakennusalan pt, talonrakentaja: Tytärniemi Riku, Kurikka.

Lappajärvi:

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Hotakainen Jonna, Alajärvi; Parkkonen Jonne, Alajärvi.

Lapua:

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Hakala Julius, Kauhava; Kettunen Saku, Kauhava; Koski Toni, Kauhava; Rantala Tarmo, Kauhava.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Kuusela Iiris, Lapua; Salo Jasmina, Lapua.

Seinäjoki, Kirkkokatu:

Laboratorioalan pt, laborantti: Rentola Reeta, Seinäjoki.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ict-asentaja: Talvitie Jaakko, Seinäjoki.

Seinäjoki, Koskenalantie:

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.

Ensihoidon osaamisala: Isotalo Riina, Seinäjoki; Löfhjelm Mikael, Seinäjoki.

Kuntoutuksen oa: Ahola Laura, Seinäjoki; Kaukola Elina, Seinäjoki; Kontiainen Anniina, Ilmajoki; Latva-Mantila Heidi, Kauhava; Mäntylä Mika, Seinäjoki; Raivio Anette, Seinäjoki.

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen oa: Halmetoja Maria, Seinäjoki; Hannuksela Jasmin, Seinäjoki; Kalliokoski Suvi, Seinäjoki; Mäki Iida, Hyvinkää; Nurmi Mikael, Karhunkylä; Pitkänen Jaana, Lapua.

Mielenterveys- ja päihdetyön oa: Laine Camilla, Seinäjoki; Leppämäki Mira, Kurikka; Mikkola Jukka, Alavus; Pellikka Johanna, Seinäjoki; Salenius Teija, Kurikka; Seppälä Marleena, Alajärvi; Sorjonen Jenny, Kurikka; Turja Elli, Lapua.

Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Kivistö Maiju, Seinäjoki; Märijärvi Heidi, Seinäjoki; Rintamäki Heidi, Seinäjoki; Suokas Krista, Alavus; Tyni Emmi, Seinäjoki.

Vanhustyön oa: Borg Sirja, Kurikka; Hakala Hanna-Mari, Seinäjoki; Palomäki Laura, Seinäjoki; Ylipelkola Anni, Seinäjoki.

Seinäjoki, Törnäväntie:

Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Hakala Mirva, Alavus; Katajamäki Tomi, Seinäjoki; Keskinen Anna, Seinäjoki; Palomäki Niko, Seinäjoki.

Elintarvikealan pt, lihatuotteiden valmistaja: Hakola Arttu, Seinäjoki; Herrala Elias, Seinäjoki; Mäkinen Roni, Seinäjoki.

Ähtäri, Koulutie:

Puualan pt, puuseppä: Ranta-aho Lari, Alavus.